Sevgili üniversite adayları,

Türkiye'deki ilk Endüstri Mühendisliği bölümü olan ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü, yüksek nitelikli öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve öğrencileri ile bu alanda dünyaca tanınmış bir bölümdür. Sayısı 5000'e yaklaşan mezunlarımız, bilinen ulusal ve uluslararası şirketlerde, dünyanın en seçkin üniversitelerinde ve önde gelen kamu kuruluşlarında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Akademik kadromuzun eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarındaki güçlü birikiminin yanısıra mezunlarımızın bu başarıları, bölümümüzün tanınmışlığını her geçen gün artırmakta, yurt içi ve dışındaki ilişkilerini giderek güçlendirmektedir. Bu tanınmışlık ve ilişki ağı yeni öğrencilerimize, mezun olduklarında dünyanın hemen her ülkesinde lisansüstü eğitim ve çalışma olanağı sağlamaktadır.

ABET (Accreditation Board for Engineering Education) Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (Engineering Accreditation Comission) tarafından akredite edilmiş olan lisans programımız, mezunlar ve işverenler ile yakın ilişki içinde, günün koşullarından öte geleceğin gerektirdiği mezun niteliklerini sağlayacak şekilde güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Bu nitelikleriyle bölümümüz, öğrencilerini ülkemizin yetiştirdiği en üstün yetenekli genç insanlar arasından ve öncelikli tercihlerle almayı sürdürmektedir.

Bölümümüz ve üniversitemiz, öğrencilerine sadece yüksek nitelikli akademik programlar ve çeşitli burs imkanları sağlamakla kalmamakta, öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik bir ortam ve etkinliklere katılım olanağı da sunmaktadır. Bunlar arasında bölümümüzde yerleşik öğrenci topluluklarından Verimlilik Topluluğu özel bir yere sahiptir.

Yeteneklerinize ve tercihlerinize uygun bir üniversite eğitimi dileğiyle, hepinize başarılar.

ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı